KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246591
*
nr 1424 6591
Lennart Börje Vestberg
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Södermalm. Signerad. Olja på duk, 40x70cm, oramad
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2021
kl 20:25:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 21:03:58
1
300 kr
11/10 18:56:42
2
250 kr
11/10 18:56:42
1
300 kr (Budbetjänt)
11/10 18:56:49
2
500 kr
11/10 19:22:34
1
500 kr
11/10 19:22:34
2
500 kr (Budbetjänt)
11/10 19:23:31
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Börje Vestberg
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
Läs mer om Lennart Börje Vestberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Lennart Börje Vestberg
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Börje Vestberg
nr 1424 6591
Lennart Börje Vestberg
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Södermalm. Signerad. Olja på duk, 40x70cm, oramad
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/10 21:03:58 | 1 | 300 kr |
11/10 18:56:42 | 2 | 250 kr |
11/10 18:56:42 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
11/10 18:56:49 | 2 | 500 kr |
11/10 19:22:34 | 1 | 500 kr |
11/10 19:22:34 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/10 19:23:31 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Börje Vestberg
Lennart Börje Vestberg, svensk mÃ¥lare född i Styrnäs, Ã…dalen 1934.Läs mer om Lennart Börje Vestberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50